Face-controlas pas 15min.lt

Taigi, 15min.lt pastaruoju metu sumanė blokuoti ad-block’us, kaip kokie Wired.com (kurie kartais bent jau kažką skaitomo ir įdomaus parašo). Aš taip pagalvojau, kad manęs, jokie “face-controlai” nesustabdys, ir aš vistiek galėsiu paskaityt kaip Šalčiūtė Palangoj valgė kebabus, Zvonkė Bonkė pirko suknelę, ar kažkoks neaiškus tipas apsimetė advokatu ir išvartė Paxą iš kažkokių tai nemalonumų.

Ir nieko bendra čia neturi tas faktas, kad kažkada buvau pas juos, prekybcentryje, darbo pokalbyje ir jie man pasiūlė juokingą algą, bet užtat su galimybe tobulėti (as never seen before).

Visų pirma – DISCLAIMER – ką darysim ir kas iš tikro vykstą toliau pateiktame paprastame kode. Gal buvo galima ir kaip nors geriau ar optimaliau tai parašyt, bet me ne koks front-enderis, ir tam skyrė maximum pusvalandį ir savo bazines jQuery žinias.

Taigi, jeigu jums kažkas neveiks, tai greičiausiai pas jus kreivos rankos, 15min kodekai ką nors pakeitė, o aš tingėjau atnaujint skriptą, o gal jums tiesiog šiaip nesiseka.

Ir dar – šiame kode pašalinu visus javascriptus, todėl sugriūna visokios Twitterių integracijos. Bet man nuoširdžiai nusispjaut į tai, ką patwatino kokia nors lietuviška pseudogarsenybė, todėl aš labai dėl to nepergyvenu.

Behold, kodas:

Taigi, parsisiunčiam Tampermonkey plugin’ą browseriui iš http://tampermonkey.net/ ir pridedam ten šitą scriptą. Easy peasy.

Ką iš tikro padaro šitas paprastas, negudrus scriptas?

Atėjęs į straipsnį, pašalina tam tikrus mano nepageidajamus javascriptinius elements (share buttonus ir kitokį kaką). Pašalina div’ą, į kurį būna užkraunamas video su kokiu nors gailiai kalbančiu dėde. Tada pasidarom straipsnio kopiją ir laukiam kol pats straipsnis bus pašalintas iš DOM’o. Tada toliau skaitom savo pasidarytą straipsnio kopiją.

Nieko gudraus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *