Žiūrėk filmus per telefoną

DĖMĖSIO: šia tema yra atnaujintas įrašas, kurį rasite [čia]

 

Nokia 5800 galima pamatyti filme "Batman - The Dark Knight"

 

 

Kadangi greitu metu sukakos lygiai metai kai turiu Nokia 5800XM ir internete nerandu daug medžiagos, naudingos šiam telefonui, nusprendžiau kartas nuo karto parašyt ką nors tinkamo šiam protofonui (SmartPhone).

Taigi šis mano telefonas, kaip turbūt ir daugelis kitų neiškoduoja AVI ar MKV vaizdo formatų, o ir su didelės raiškos WMV formatais kyla sunkumų. Taigi mano Nokia kuo puikiausiai atkuria vaizdus, kurie turi štai tokias technines charakteristikas:

MP4v-es, 640×360 pikselių raiška ir vaizdo sparta 2184 Kbit/s.

Šiek tiek pasigooglinus radau anglų kalba parašytą instrukciją, kaip galima su nemokama programine įranga atlikti konvertavimą, tačiau tie nemokami įrankiai yra gana sudėtingi, o ir pas kai kuriuos vartotojus pasitaikė atvejų, kai programinė įranga tiesiog nulūždavo. Kadangi aš esu baisus tinginys ir tenoriu greitai ir neskausmingai  konvertuoti failus ir labai daug nesiknisti įvairiuose nustatymuose. Taigi susiradau 3 komercinius produktus, kurių demonstracines versijas (taip, Simanavičiau, ne vogtas, o demonstracines) ir išbandžiau. Labiausiai man rūpėjo programos greitis, t.y. kiek laiko užtrunkama konvertuojant video ir programos sudėtingumas. Funkcionalumas – antraeilis faktorius.

Taigi į ringą šiandien išeina:

Blaze Video Magic (http://www.blazevideo.com/videomagic/) (Kaina: 39,95 USD) – kaip skelbia gamintojas, programa yra paprastas, bet galingas konvertavimo įrankis. Yra tokios funkcijos kaip  iPod Video konvertavimas, PSP Video konvertavimas, MP4 Video konvertavimas, AVI Video konvertavimas ir 3GP Video konvertavimas…  Taigi jums nereikia, ieškoti nustatymuose Jums reikiamų bitreitų ir pan. Nors yra ir „custom“ funkcija, su kuria galėsite pasirinkti jums reikiamus video failo parametrus. Galima konvertuoti iš šių formatų:

AVI, WMV, Divx, Xvid, Real Video(RM, RMVB), ASF, MP4, MPEG1/2, 3GP, MOV(Quick Time), MKV, OGM, FLV, VOB, VRO, DAT, VCD, SVCD, H.263, H.264.

Xilisoft Video Converter (http://www.xilisoft.com/video-converter.html) (Kaina nuo 35,95 USD už standartine versiją) – vėlgi, kaip skelbia gamintojas, programa yra paprasta, greita ir prigrūsta funkcijų. Taigi šis įrankis turi dar daugiau funkcijų, konvertuoti galima iš daugelio populiarių formatų. Ir tokiems tinginiams kaip aš – dar daugiau nustatytų konvertavimo funkcijų nei  Blaze Video Magic. Kaip skelbia gamintojas, galima karpyti, trumpinti,uždėti „watermark‘us“. Bet kol kas mane domina tik konvertavimas).

Zealot AllVideo Concerter (http://www.zealotsoft.net/video-converter.htm) (Kaina: 29 USD) – Maža ir efektyvi. Minimalus kiekis formatų į kuriuos galite konvertuoti. Paprastas interfeisas. Tikrai paprasta naudotis. Formatai iš kurių gali konvertuoti, kaip ir kitose programose. Nustatymų nėra per daugiausiai. Tiesiog pasirinkai faila, pasirinkai vieną iš 6 pageidaujamų formatų ir konvertuoji.

Taigi pradedam darbą. Bandymų poligonas, mano vienintelis ir nepakartojamas kompiuteris:  Intel E8400 procesorius su 3,0 Ghz dviejų branduolių procesoriumi, Apacer 4GB RAM@800 Mhz, Gefoce 8500GT 512MB/128bit vaizdas, Seagate 300GB SATA HDD. Konvertuosiu dviejų tipų failus WMV su didesne nei 700 pikselių rezoliuciją (būtent didesnės nei 700 px raiškos nerodo mano telefonas) ir paprastą AVI.

Atliekant užduotį  tiek su Blaze, tiek su Xilisoft, viskas ėjosi sklandžiai. Zealotas baigdamas konvertuoti pirmąjį failą ėmė ir nulūžo… O Blaze, išviso nekonvertavo didžiojo WMV – tiesiog paspaudus „konvertuoti“, iškarto pranešdavo, jog užduotis atlikta.

Taigi rezultatai:

Blaze Xilisoft Zealot
AVI.56MB 01:31 01:03 01:16
AVI.170MB 08:02 05:31 09:13
WMV.583MB 14:55 07:49

Failų konvertavimo laiko palyginimai

Pagal lentelę matome, jog nežiūrint į ilgą WMV konvertavimą, geriausiai pasirodė Xilisoft produktas. Jis veikia sparčiausiai (ko man ir reikia), paprastas ir turi daug galimybių. Pagrinde konvertuoju AVI failus, su WMV teks pakentėt, nes jo konvertavimo laikas, net dvigubai ilgesnis už Zealotą, kuris ant Windows 7 nesigėdija nulūžti.

Taigi nuo šiol naudosiu Xilisoft Video Converter, kuris tinka netik mano Nokia 5800 bet ir kitiems telefonams, bei kitiems įrenginiams.

Konvertuojama buvo į

Video: MPEG4 Video 640×480 25.00fps @ 1200 Kbps

Audio: AAC 44100Hz stereo 1411Kbps

Tokie nustatymai automatiškai pasirenkami konvertuojant į iPod formatą. Zealoto produkte, teko pasirinkti MP4 formatą ir paredaguoti nustatymus.

Tiek apžvalgos, tikiuosi padėjau tingiems, o galbūt ir labai užimtiems žmonėms, kurie neturi laiko maigyti įvairiausius nustatymus.

Psy^2kX

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *